Coś o nas...

Stajnia powstała z pasji i zamiłowania do koni.

W naszym gospodarstwie nasza stajnia w wyniku przeniesienia buduje się i rozwija w fantastycznym miejscu na skraju Dąbrówna przy drodze asfaltowej.
W naszej stajni mamy spore stadko koni. Zajmujemy się ich chowem, hodowlą i rekreacją związaną z nimi.

              Stajnia prowadzona jest rodzinnie. Jej zespół tworzą osoby z doświadczeniem i kwalifikacjami technika hodowli koni i instruktora jazdy konnej PZJ. Możecie być Państwo pewni, że wasze pociechy są pod bardzo dobrą opieką i nauczone będą we właściwy i bezpieczny sposób jazdy konnej z indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Z ogromną chęcią pragniemy przekazać swoją wiedzę i umiejętności nowym pasjonatom. Ofertę kierujemy do wszystkich chętnych, tych jeżdżących na różnym poziomie, jak również do nowych jeszcze niezdecydowanych odbiorców i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w siodle i skorzystania z naszych ofert. Wystarczy wygospodarować odrobinę wolnego czasu i dodać szczyptę ochoty by ten czas spędzić w naszej stajni w kontakcie z końmi. Właśnie tutaj będziecie mogli połączyć wypoczynek z zorganizowaną zabawą, rekreacją konną i różnymi ciekawymi zajęciami. Dołożymy wszelkich starań by umilić naszym gościom wspólnie spędzony czas, by przebiegał w rodzinnej atmosferze. Nie jeździmy sportowo, nie skaczemy wysoko, trenujemy i doskonalimy się w ujeżdżeniu. Jeździmy rekreacyjnie, z przyjemności i dla przyjemności by sprawiało mam to radość, spełnienie i ruch na świeżym powietrzu. A przede wszystkim korzystamy z kontaktu z tymi majestatecznymi zwierzętami, gdzie niekiedy są lekiem na całe zło :)

Prowadzimy głównie jazdy dla dzieci i młodzieży. Zdarzają się też dorośli. Zajęcia odbywają się przeważnie indywidualne lub ewentualnie w 2-3-4 osobowych grupach. Nie jeździmy w zastępach,ale może się zdarzyć. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do samodzielności jeździeckiej: doskonałej równowagi w siodle, wyczucia ruchu konia, zrozumienia, jak działają pomoce i jak ich prawidłowo używać, poznania natury konia i zasad prowadzenia treningu. Uczymy prowadzenia konia, czyszczenia, siodłania, wpuszczania na wybieg. Nasze konie na ogół są grzeczne i miłe, obecnie jest ich trzynaście-duże, średnie i małe. Każde z nich ma swój charakter, temperament jak i humor - tak jak mają ludzie. Są konie pod siodło, do zaprzęgu i kucyki dla najmłodszych jak i konie do nauki zajeżdżenia i źrebaczki. Konie są zadbane, szanujemy je i nie przeciążamy pracą. Pracujemy w miłej atmosferze, bez pośpiechu i bez stresu. Dajemy możliwość młodzieży szkolnej odbycia u nas praktyk zawodowych. Przygotowujemy także jeźdźców do egzaminu na brązową odznakę jeździecką (BOJ).

 Z nami spędzisz najpiękniejsze chwile!