COŚ O NAS...

DARIUSZ

właściciel

EWA

właściciel

DOMINIKA

hodowca koni / instruktor / jeździec

KAROLINA

hodowca koni / instruktor / jeździec

MALWINA

hodowca koni / instruktor / jeździec

Gospodarstwo Agroturystyczne STAJNIA MŁYN ZAMKOWY prowadzą rodzinnie Dariusz i Ewa Pokojscy wraz z córkami -absolwentkami technikum hodowli koni i instruktorkami jazdy konnej. Nasze gospodarstwo specjalizuje się głównie w organizacji pobytu połączonego z jazdą konną. Proponujemy program aktywnego spędzania czasu, pełnego końskich atrakcji w miłym, rodzinnym klimacie pełnego serdeczności.

 

Nazwa naszej stajni powstała od od nazwy ulicy, przy której się znajduje, od miejsca w którym ją tworzymy - magicznego zakątka mazur, znajdującego się pośród licznych jezior, pięknego krajobrazu i pięknych terenów, na skraju Dąbrówna w woj.warm-mazurskim, przy drodze asfaltowej nazwanej MŁYN ZAMKOWY. Tworzymy to miejsce z pasji i zamiłowania do koni, nie tylko dla siebie, ale dla osób które chcą spędzić aktywnie czas w towarzystwie koni, nauczyć się jeździć konno, oderwać się od spraw codziennych, od miastowego zgiełku czy pracy, złapać oddech, poczuć wiatr we włosach... odpocząć i jednocześnie bawić się doskonale! Prowadzenie stajni stało się naszym całym życiem, gdzie połączyliśmy to z agroturystką. Budujemy stajnię, rozwijamy to nasze miejsce na ziemi na tyle ile dajemy radę. Niektórzy twierdzą że idzie nam to szybko -jak burza!
Ale naszym zdaniem wręcz przeciwnie, patrząc na to ile jeszcze chcemy zrobić i osiągnąć,
 mimo że do tej pory zrealizowaliśmy już mnóstwo naszych pomysłów.
Największym sukcesem tych paru lat naszej pracy jest zadowolenie i uśmiech naszych gości, którzy wciąż wracają. Daje nam to moc i powód do działania
- niczym jak sok z gumijagód! :)
Z ogromną chęcią pragniemy przekazywać swoją wiedzę i umiejętności nowym pasjonatom, cieszymy się realizując ich marzenia i dzielimy się z nimi naszą końską pasją.
Pierwszymi naszymi końmi są dwie małopolki HATTA i HATICE, które przywieźliśmy  któregoś roku w dzień wigilijny... - ot taki prezent pod choinkę! ;)
Kolejne konie przybywały sukcesywnie z czasem, wynikało to z potrzeb które mieliśmy na celu, aż dochowaliśmy się już kilku wspaniałych źrebaków. Wszystkie nasze konie są wyjątkowe! Mamy też za sobą wakacyjne pobyty konne, jak i różnego rodzaju imprezy, które każdy miło wspomina, gdyż są pełne atrakcji!